Truhlářství Karel Bauer | Materiál

Materiál

Vchodové dveře - rámová konstrukce

Vchodové dveře v klasickém designu v profilech IV68, IV78, IV90


Dveře se vyrábíme z několikavrstvých lepených smrkových hranolů a to ve dvou kvalitách. Buď s podélně napojovanou nebo nenapojovanou lamelou. Na rámovou konstrukci křídla jsou použity hranoly z vícevrstvým lepeným středem tzv. sendvičové hranoly, jež zvyšují tvarovou stálost dveří. Jejich součástí je hliníkový práh a těsnění. U profilu dveří IV78 a IV90 je dvoustupňové těsnění ve standardním provedení dveří. Rám dveří může být doplněn o boční nebo horním světlík.

Jsme také chopni vyrobit a dodat dveře do ocelové zárubně (toto provedení pouze z masivního smrku)

  1.                                                                     

Výplň této rámové konstrukce je tvořena tvz. Sendvičem o tl. 24,26,36,44,48, mm nebo prosklením.Středem tohoto provedení je PUR pěna s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Směrem k povrchu je vrstva překližky, která je na povrchu kryta masivní dýhou.*Typy a možnosti viz.katolog dveří

  1.                                                                                   

Možnosti :

tl.24 mm – hladké provedení (jen u profilu IV68)
tl.36 mm – umožňuje prosklení, profilové frézování (jednostranné)
tl.48 mm – umožňuje prosklení, profilové frézování (oboustranné)

 

Vchodvé dveře - dveřnice ( dveřní panel Hladký )

 

Vchodové dveře v moderním designu *( v profilech IV68,IV78 nebo IV90)


Hladká konstrukce křídla dveří o síle 68,78,90 mm. Křídlová konstrukce je oboustranně zaklopena překližkou a její střed je vyplněn PUR pěnou. Pro zpevnění křídla je rám vyztužen ocelovým profilem. Tato konstrukce umožňuje vyřezání různých otvorů, jež jsou zaskleny izolačními dvojskly a trojskly. Designově zajímavým prvkem jsou rýhy (frézování), které mohou být vyfrézovány do překližkové desky, což vytváří dojem palubkových dveří. Dveřovka vyniká hlavně tepelně a zvukově izolačními vlastnostmi. Ke dveřnímu křídlu je dodávána rámová zárubeň s profilem 68,78,90 mm, vyrobená z třívrstvého a čtyřvrstvého eurohranolu. Její součástí je hliníkový práh a celoobvodové těsnění.U dveří profilu IV78 a IV90 jsou těsnění dvě. Zárubeň může být doplněna bočním nebo horním světlíkem.

1.dveřnice  2. rám. konstrukce  

Provedení :

Model COMPACT

* povrch dýhovaná vodovzdorná překližka nebo vodovzdorná MDF
* určeno pro výrobu hladkých dveří * ( platí jen pro dveře v barvách dle vzorníku RAL)

Model COMPACT DESIGN

* povrch dýhovaná (smrk,borovice,dub,modřín) vodovzdorná překližka 9mm - frézovatelná do hloubky cca 4mm

Model EXKLUSIV

* povrch masiv 6 mm (smrk,borovice,dub,modřín)
* možnost frézování povrchu do hloubky 4 – 5 mm

Model SILENCE

* Protihluková úprava 44 dB ( nemá výplň PUR , upozornění: uvedená hodnota se vztahuje na dodávanou dveřovku,nikoliv na hotové dveře zabudované do stavby – vlivy konstrukce polodrážky, systému těsnění, montáže atd.)


Dřevěná EUROOKNA

Pro výrobu oken používáme smrkové lamely vícevrstvé, které vinikají tvarovou stálostí. Lamely jsou nabízeny ve dvou kvalitách :

B1 cink - obr.č.1 - jedná se nastavenou vícevrstvou lamelu (cink po cca 50 cm)

A1 výběr - obr.č.2 - jedná se o lamelu nenastavenou výběrovou.Na toto provedení se připlácí cca 10% z ceny zakázky.

Okna v České Republice se nejčastěji vyrábějí ze smrkového dřeva, protože v poměru cena/kvalita vychází, jako materiál na výrobu oken a dveří nejlépe. Největší předností smrkového dřeva jsou jeho vlastnosti tj. poddajnost materiálu,dobře se opracovává a co je důležité, nejlépe přijímá povrchovou úpravu. Povrchová úprava vydří déle, lépe se regeneruje a renovuje.

Naše okna vyrábíme pouze z nejkvalitnějšího a výběrového českého dřeva, které roste pouze na Šumavě nebo na České vrchovině. V těchto lokalitách roste nejkvalitnější dřevo v České republice, které má jedinečnou strukturu let. Jde o tvz. bílý smrk, jehož dřevo má přírodní bílou barvu, které ve spojení s naší povrchou úpravou dotváří přírodní a  jedinečný výsledný vzhled.

  1.              2.  

 

Přehled nabízených dřevin:
Smrk B1 cink + A1 fix,borovice B1 cink + A1 fix,dub A1 fix,modřín A1 fix *( borovice pouze s povrchovou úpravou dle vzorníku RAL)