Truhlářství Karel Bauer | Povrchová úprava

Povrchová úprava

Povrchová úprava dřevěných oken a dveří je velmi důležitá nejen z estetického hlediska, ale hlavně podstatně zvyšuje životnost výrobku !

Povrchovou úpravu provádíme kvalitními akrylátovými barvami německé firmy SIKKENS / GLASURIT. Tyto barvy vyráběné na bázi akrylátových pryskyřic, jsou vysoce odolné proti UV záření, povětrnostním podmínkám a svou elastičností zaručují efektivní ochranu proti trhlinám a odtržení laku (viz obrázek č. 1 a 2).

Udržování povrchové ůpravy

K prodloužení životnosti barvy je dobré ošetřovat její povrch tvz. udržovací sadou. Jedná se o jednoduchou a nenáročnou operaci, kdy se externí strana okna ošetří speciálním přípravkem ( udržovací sada ) který se nanáší hadříkem. Takto provedená udržba zacelí mikrotrhliny po kroupách a obnový hedvábný lesk. Výrobce barev doporučuje takto údržu oken provést každoročně před zimou nebo na jaře

Takto provedená údržba oken prodlouží životnost a okna vydží pěkná dlouhou řadu let. Barva se ročně tvz. sprašuje a tím se tenčí její vrstva. Jednou bude potřeba okna natřít, ale to neznamená barvu náročně opalovat. Povrch okna se očistí a natře renovační vodouředitelnou lazurou. Takto provedený renovační náter se aplikuje převážně z externí strany okna, kde působý povětrnostní podmínky.

Vzorník Barev :

 Naše okna a dveře jsou povrchově upraveny systémem výrobce barev zn.Sikkens. Pro lepší představu si zde můžete prohlédnout vzorník odstínů barev. Odstíny barev jsou vybrány speciálně našim potřebám a odstínově jsou jedinečné pro naší firmu. Doporučujeme odstín barev vybírat z reálného vzorníku barev. Odstíny lazur na obrazovce jsou zkreslené a neodpovídají realitě!