Truhlářství Karel Bauer | profil IV 90

profil IV 90

Popis okna :

Tento typ profilu vyrábíme od roku 2009. Má nejlepší tepelně izolační vlatnosti, stavební hloubka je 90 mm. Profil IV90 osazujeme trojsklem 44mm Ug 0,5 s dvojtým pokovením skla a Ug = 0,6 nebo Ug 0,7 tady jsou použita skla a pokovení v provedení LUX, které dávájí trojsklu novou dimenzi solárních zisků. Tepelný prostup celým oknem splňuje normy pro pasivní dům (prostup celým oknem při zasklení Ug 0,5 je Uw 0,72. Výhoda a jedinečnost tohoto profilu je v rámové okapnici, která nezasahuje do spodní konstrukce okna. Jde o inovaci ve výrobě oken.

 1) hrany oken jsou opracovány na rádius R6 - zaručí stejné množství laku na hranách okna.

2) hloubka zasklení ja 23mm - omezení rosení oken

3) rámová a křídlová okapnice Gutman SPREE

4) předsazená zasklívací lišta - estetické provedení

5) 2 x stupňové těsnění okna - dorazové a středové, 1x těsnění na okapnici

6) při dvoukřídlém provedení okna osazeno srazové těsnění

7) povrchová úprava ve 4 krocích - používáme laky Sikkens/Glasurit

8) trojsklo a dvojsklo je standardně dodáváno s meziskelním rámečkem swisspacer v šedé barvě. Na přání si lze vybrat barvu  rámečku.

9) okna jsou osazena bezpečnostním kováním SIGENIA - AUBI TITAN AF s hříbkovými čepy, zvedačem křídla - pojistka špatné manipulace, miroventilace, ventilace ve standardní výbavě okna.

10) u balkonových (francouských) dveří lze použít nízký přechodový práh z hliníku s přerušeným tepelným mostem. Spodek křídla je řešen 2x stupňuvým těsněním, které naléhá na hliníkový práh. Plusy - nízký přechod rámu / Mínusy - horší tepelněizolační vlastnost, možnost zatékání vody při tlakovém dešti.

11) možnost dodání podkladových hranolků k balkonovým (francouské) dveřím z materiálu MERINIT, který zlepší tepelněizolační vlastnosti rámu okna a dokonale přeruší tepelný most v podlaze.

U tohoto typu lze vyrobit a dodat :

PSK Portál - posuvně sklopné, FS Portál - systém skládací (harmonika), HS portál - posuvně zdvižné.

POZOR - jako novinku od roku 2012 jsme schopni dodat tvz. skryté panty. Panty jsou vsazeny do falců a neruší vzhled okna z interiéru. Plusy - lepší těsnost křídla, vzhled okna / mínusy - nelze použít na všechny rozměry a provedení oken.