Truhlářství Karel Bauer | Příčky

Příčky

Pro optické rozdělení plochy okna se používá několik druhů příček, které dotvoří konečný vzhled okna. Zvolit lze ze základních tří typů dle konstrukce, a to:

 

Meziskelní mřížka

Tato mřížka je z hliníkového materiálu a je povrchově upravována. Je vložena v meziprostoru vakuově uzavřeného skla. Lze zvolit z několika šířek a barev. Takovouto příčku nemusíme nijak udržovat.

Nalepovací příčka (duplexová příčka)

 

Tato příčka je vyrobena z materiálu (smrk,borovice, meranti,.....) , ze kterého je vyrobeno okno, je povrchově upravena (lazurována) a nalepena na plochu skla. Hrany příčky jsou zasilikonovány. Pro dokonalé optické doladění je do skla vložen distanční rámeček, který navodí dojem rozdělení skel. Tato příčka již vyžaduje údržbu jako eurookna . Tyto příčky vyrábíme v rozměrech od 24 mm do 48 mm. Šířky. Nad tento rozměr je nutno volit sklodělící příčku.

                  

 

Sklo dělící příčka

Tato příčka je vložena již při samotné výrobě křídla eurookna. Tvoří pevný sloupek tohoto křídla a do delění jsou vkládána jednotlivá skla. Tato příčka vyžaduje údržbu jako eurookna. Tyto příčky vyrábíme od 52 mm šířky.