Truhlářství Karel Bauer | profil IV 78

profil IV 78

Popis okna :

Tento typ profilu vyrábíme od roku 2009 a je nástupcem staršího profilu okna IV68. Má lepší tepelně izolační vlatnosti, stavební hloubka je 78 mm. Profil IV78 osazujeme sklem Ug 1,1 , Ug 1,0 a trojsklem Ug 0,7 a Ug 0,8 SOLAR+. Tepelný prostup celým oknem splňuje při osazení trojsklem Ug 0,7, normy pro nízkoenergetické a pasivní stavby (prostup celým oknem je při osazení trojsklem Ug 0,7  -  Uw =0,88 a při osazení dvojsklem Ug 1.1 -  Uw = 1,2 ). Výhoda a jedinečnost tohoto profilu je v rámové okapnici, která nezasahuje do spodní konstrukce okna.

1) hrany oken jsou opracovány na rádius  R6 -  zaručí stejné množství laku na hranách okna.

2) hloubka zasklení ja 23mm - omezení rosení oken

3) rámová a křídlová okapnice Gutman SPREE

4) předsazená zasklívací lišta - estetické provedení

5) 2 x stupňové těsnění okna - dorazové a středové, 1x těsnění na okapnici

6) při dvoukřídlém provedení okna osazeno srazové těsnění

7) povrchová úprava ve 4 krocích - používáme laky Sikkens/Glasurit

8) trojsklo a dvojsklo je standardně dodáváno s meziskelním rámečkem swisspacer v šedé barvě. Na přání si lze vybrat barvu rámečku.

9) okna jsou osazena bezpečnostním kováním SIGENIA - AUBI TITAN AF s hříbkovými čepy, zvedačem křídla - pojistka špatné manipulace, miroventilace, ventilace ve standardní výbavě okna.

10) u balkonových (francouských) dveří lze použít nízký přechodový práh z hliníku s přerušeným tepelným mostem. Spodek křídla je řešen 2x stupňuvým těsněním, které naléhá na hliníkový práh. Plusy - nízký přechod rámu  /  Mínusy - horší tepelněizolační vlastnost, možnost zatékání vody při tlakovém dešti.

11) možnost dodání podkladových hranolků k balkonovým (francouské) dveřím z materiálu MERINIT, který zlepší tepelněizolační vlastnosti rámu okna a dokonale přeruší tepelný most v podlaze.

U tohoto typu lze vyrobit a dodat :

PSK Portál - posuvně sklopné, FS Portál - systém skládací (harmonika), HS portál - posuvně zdvižné.

POZOR - jako novinku od roku 2012 jsme schopni dodat tvz. skryté panty. Panty jsou zakovány do falců a neruší vzhled okna z interiéru.  Plusy -  lepší těsnost křídla, vzhled okna / mínusy - nelze použít na všechny rozměry a provedení oken.