Truhlářství Karel Bauer | Špaletová okna

Úvod » Výrobky »

Špaletová okna

Naše firma kromě výroby eurooken IV68,IV78 a IV90 se také zaměřuje na výrobu špaletových oken,replik oken a dveří do památkově chráněných objektů. Za dobu své existence jsme se podíleli na řadě rekonstrukcí několika významných památkově chráněných staveb v celé ČR viz. Reference.

Špaletová okna jsme schopni vyrobit následujících typech :

  • Špaletové okno s dřevěným deštěním s vnitřními i vnějšími křídly dovnitř otvíravými
  • Špaletové okno s dřevěným deštěním s vnitřními dovnitř otvíravými a vnějšími křídly ven otvíravými.
  • Špaletové okno se zděným deštěním s vnitřními i vnějšími křídly dovnitř otvíravými
  • Špaletové okno se zděným deštěním s vnitřními dovnitř otvíravými a vnějšími křídly ven otvíravými
  • Špaletová okna vlastní konstrukce, která vychází z  typu eurookna IV 78

Dřevěná špaletová okna moderní konstrukce :

Vycházejí z filozofie dřevěných eurooken IV 78, jejich konstrukce je však upravena a doplněna druhým dřevěným oknem včetně důmyslného systému deštění (obložkového typu) z masivní spárovky. Venkovní křídla jsou z klasických lepených lamel a vnitřní křídla jsou z masivního smrkovéno profiu. Rámová a křídlová okapnice je nahrazena dřevěným překrytím nebo vypuštěna a nahrazena dřevěnou křídlovou nebo plechovou okapnicí. Venkovní okno si zachovává tepelné parametry eurookna v profilu IV78 vč. celoobvodového kavání s ventilací. Vnitřní je zaskleno jednoduchým 4 mm sklem a je pouze otevíravé.

Dřevěná špaletová okna staré konstrukce :

Dnes již není nikdo schopen vyrobit původní špaletové okno z důvodu nových nástrojů na výrobu oken. My se snažíme vyrábět repliky starých oken za použití moderních nástrojů a tepelných požadavků na okna. Okna tohoto typu se vyrábějí ručně a z masivního nebo lamelového smrkového materiálu. kování a panty jsou většinou použity dobové, ale nové dle výběru zákazníka. Okna mohou být osazena dvojsklem, aby se zachoval požadavek na tepelnou úsporu.

Vyrobíme také:

  • Atypická okna jednoduchá s dvojsklem a trojsklem